Tussen bossen en boomgaarden

La Gomera

Circular Juego de Bolas

Begin aan een veeleisende route die start in het hart van het Garajonay‑bos en afdalen maakt over rode ruggen en diepe ravijnen tot aan het hangende uitkijkpunt Abrante. Trap over onverharde paden en asfalt, doorkruis palmentuinen en terrassen die aan de hellingen zijn opgehangen, en rijd de kam die Hermigua en La Palmita scheidt, met duizelingwekkende uitzichten over de oceaan en de Teide. Een epische rit op twee wielen in een van de spectaculairste delen van La Gomera.

Route

De route begint bij het bezoekerscentrum Juego de Bolas, ideaal om de laurierbossen van het Nationaal Park Garajonay te verkennen. Vandaar daal je af richting het spectaculaire Mirador de Abrante, opgehangen boven Agulo met de Teide op de achtergrond. Langs de weg passeer je de stuwdam van La Palmita, een van de historische reservoiren van het eiland. De route klimt door de kloof van La Palmita naar Serpa, de grens tussen monteverde‑bos en landbouwterrassen. Vanaf daar neem je een zandpad dat rotsruggen en geërodeerde hellingen doorkruist, met gevarieerde vegetatie en panoramische uitzichten. Het hoogtepunt is het uitkijkpunt Punta de Agulo, met zicht op Agulo, Hermigua en het Majona Natuurpark. De terugweg verloopt via dezelfde route, met aanbevolen stops bij La Palmita en haar uitkijkpunten voordat je terugkeert naar Juego de Bolas, begin‑ en eindpunt van deze perfecte cirkelroute voor MTB en gravel.

Distance
23 km
Is circular

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Duurzaamheid
Sostenibilidad
  • Laat uw vuilnis en sigarettenpeuken nooit achter. Neem alles mee. Laat ook geen voedsel in het milieu achter, want dat zou een toename van katten en ratten kunnen veroorzaken.
  • Voer de dieren niet en laat ze met rust. Als u een gewond dier ziet, neem dan contact op met het alarmnummer 112.
  • Neem geen stenen of andere natuurelementen uit de omgeving mee. Breng geen wijzigingen aan die deze elementen kunnen veranderen, zoals torens van stenen.
  • Beoefen geen sporten buiten de toegestane gebieden.
6
13
262
10045